Pinigų plovimo prevencija

KREDA grupės kredito unijos vykdydamos kasdienę veiklą vadovaujasi Lietuvos Respublikos Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymu bei kitais Lietuvos Respublikos ir tarptautiniais teisės aktais, kurie reglamentuoja pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją bei leidžia imtis visų būtinų priemonių, skirtų užkirsti kelią neteisėtoms veikloms – pinigų plovimui ir teroristų finansavimui.

„PAŽINK SAVO KLIENTĄ“ PRINCIPO ĮGYVENDINIMAS

Laikydamiesi Lietuvos Respublikos ir tarptautinių reikalavimų, reglamentuojančių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, KREDA grupės kredito unijos savo veikloje įgyvendina „Pažink savo klientą“ principą, nes kaip ir visi finansų rinkos dalyviai privalome užtikrinti, kad, naudojantis mūsų teikiamomis paslaugomis bei sistemomis, nebūtų vykdomi finansiniai nusikaltimai tokie kaip tapatybės vagystės, tarptautinių finansinių sankcijų pažeidimai, nebūtų pervedamos ar saugomos lėšos, įgytos nusikalstamu būdu ar skirtos nusikalstamai veikai finansuoti. Norėdami pasiekti šiuos tikslus, privalome pažinti savo klientus, t. y. suprasti, kuo jie verčiasi, kokia yra jų lėšų kilmė, kokių ir kokio masto operacijų unijos sąskaitoje galima tikėtis.

SANKCIJŲ POLITIKA

KREDA grupės kredito unijos taip pat gali paprašyti pateikti papildomą informaciją ir pagrindžiančius dokumentus, jei yra požymių, kad Kliento vykdoma veikla/mokėjimo operacija turi tam tikrų veiksnių, keliančių su sankcijomis susijusią riziką.

SUKČIAVIMO PREVENCIJA

Nepamirškime, jog tobulėjant skaitmeninėms technologijoms, tobulėja ir sukčių taktikos siekiant išvilioti iš žmonių asmeninius duomenis ir pinigus. Nors finansinių įstaigų sistemos yra saugios, jos negali visapusiškai apsaugoti nuo sukčiavimo schemų, kurios yra nukreiptos ne tik į privačius asmenis, bet ir į verslus. Todėl norint apsisaugoti nuo pinigų praradimo, verta žinoti galimus sukčiavimo būdus.